Vesti viltimine võib esialgu tunduda väga keerulise tööna. Tegelikult tuleb aga endale selgeks teha paar kasulikku nippi ning siis saad hindlasti hakkama sobiva rõivaeseme loomisega. See vest on valmistatud naturaalsest villast ning viltimisel on kasutatud erinevaid tehnikaid. Postituses näitan, kuidas valmistada vilditud vesti, mida saab kanda neljal erineval moel.

Materjalid: eelvilt, meriino, lõng, siidkiud, lambalokid.

Lambalokke olen ostnud Liinavabrikust. Eelvilti ja meriinot on võimalik endale soetada leheküljelt Nobiina tuba.

Vesti viltimine

Kui plaanis on valmistada vest suuruses 38-42, siis läheb eelvilti vaja 115 cm. Venitasin vilti ühtlaselt ning seejärel jagasin neljaks ja traageldasin keskelt ning käeaukude joonelt, et nende asukohad oleks paremini näha. Samuti märkisin ära krae asukoha, mis on servast 20-30 cm. Lõikasin välja ka käeaugud.

eelvill, vesti viltimine

Esimeseks kihiks laotasin lauale dekoori ning katsin õhukese meriino kihiga. Seejärel laotasin eelvilla, mis oli varem ettevalmistatud. Kolmandaks kihiks on meriino ning seejärel viimane dekoor.

vilditud vest

Esimene dekoor

Meriino ladumine eelvildile

Meriino ladumine eelvildile

wool, vill, felt, vilditud vest

Teine dekoor

vilditud vest, felt, wool, vill

Teine dekoor

Vesti valmistamisel ja dekoori lisamisel tuleb kindlasti tähele panna, et vesti peaks saama kanda neljal erineval moel.

Pärast meriino laotamist ja dekoori lisamist niisutasin neid leige seebiveega ning surusin seejärel materjalist õhu välja. Kui kujundus peaks paigast nihkuma, siis seda saab ka kohe korrastada. Siis rullisin materjali igast küljest 70-100 korda. Lõikasin ja viimistlesin käeaugud ning loputasin materjali ja hõõrusin seda karedal matil õrnalt seebiga. Seejärel võib panna vesti näiteks pesumasinasse ning seadistada masin loputamise režiimile. Teine variant on loputada seda leige veega ja rullida toodet kõikides suundades umbes 20 korda ning siis kuivada lasta. Hiljem sikutasin ja sirgendasin ääri ning aurutasin. Viimistlemisel võib kasutada oma fantaasiat ja tikkida lisaks pärleid või erinevaid mustreid. Samuti saab kasutada erinevaid haake või nööpe.

Vilditud vestis tunned ennast hästi, sest on valmistatud naturaalsest villast. Vest soojendab ja kaitseb suurepäraselt külmade ilmade eest.

Andke kommentaarides teada kuidas õnnestus või kirjutage, kui soovite saada täiendavaid nõuandeid.

vestg vestg1