Vesti viltimine võib esialgu tunduda väga keerulise tööna. Tegelikult tuleb aga endale selgeks teha paar kasulikku nippi ning siis saad hindlasti hakkama sobiva rõivaeseme loomisega. See vest on valmistatud naturaalsest villast ning viltimisel on kasutatud erinevaid tehnikaid. Postituses näitan, kuidas valmistada vilditud vesti, mida saab kanda neljal erineval moel.

Materjalid: eelvilt, meriino, lõng, siidkiud, lambalokid.

Lambalokke olen ostnud Liinavabrikust. Eelvilti ja meriinot on võimalik endale soetada leheküljelt Nobiina tuba.

In this blog post I will show you how to make a felted vest which can be worn in four different ways. This vest is made from natural wool and for felting I have used different techniques.

Materials: pre-felt, merino wool, yarn, silk fibers, sheep’s wool locks.

Vesti viltimine/Felting the vest

Kui plaanis on valmistada vest suuruses 38-42, siis läheb eelvilti vaja 115 cm. Venitasin vilti ühtlaselt ning seejärel jagasin neljaks ja traageldasin keskelt ning käeaukude joonelt, et nende asukohad oleks paremini näha. Samuti märkisin ära krae asukoha, mis on servast 20-30 cm. Lõikasin välja ka käeaugud.

If you are going to make a vest in the clothing size from 38 to 42 (EU size), you will need 115 cms of pre-felt. I divided the fabric into four and basted the centre and the location of the armholes, so that they are easier to see. I also marked the place of the collar, which is 20-30 cms from the edge. After that I cut out the armholes.

eelvill, vesti viltimine

Esimeseks kihiks laotasin lauale dekoori ning katsin õhukese meriino kihiga. Seejärel laotasin eelvilla, mis oli varem ettevalmistatud. Kolmandaks kihiks on meriino ning seejärel viimane dekoor.

For the first layer, I laid out the decor and covered it with a thin layer of merino wool. After that, I laid out the prepared pre-wool. The third layer is merino and the last one is again the decor.

vilditud vest

Esimene dekoor/The first decor

Meriino ladumine eelvildile

Meriino ladumine eelvildile/Laying the merino wool on the pre-felt.

wool, vill, felt, vilditud vest

Teine dekoor/The second decor.

vilditud vest, felt, wool, vill

Teine dekoor/The second decor.

Vesti valmistamisel ja dekoori lisamisel tuleb kindlasti tähele panna, et vesti peaks saama kanda neljal erineval moel.

Pärast meriino laotamist ja dekoori lisamist niisutasin neid leige seebiveega ning surusin seejärel materjalist õhu välja. Kui kujundus peaks paigast nihkuma, siis seda saab ka kohe korrastada. Siis rullisin materjali igast küljest 70-100 korda. Lõikasin ja viimistlesin käeaugud ning loputasin materjali ja hõõrusin seda karedal matil õrnalt seebiga. Seejärel võib panna vesti näiteks pesumasinasse ning seadistada masin loputamise režiimile. Teine variant on loputada seda leige veega ja rullida toodet kõikides suundades umbes 20 korda ning siis kuivada lasta. Hiljem sikutasin ja sirgendasin ääri ning aurutasin. Viimistlemisel võib kasutada oma fantaasiat ja tikkida lisaks pärleid või erinevaid mustreid. Samuti saab kasutada erinevaid haake või nööpe.

Vilditud vestis tunned ennast hästi, sest on valmistatud naturaalsest villast. Vest soojendab ja kaitseb suurepäraselt külmade ilmade eest.

Andke kommentaarides teada kuidas õnnestus või kirjutage, kui soovite saada täiendavaid nõuandeid.

When making this vest you have to keep in mind that it is meant to be worn in four different ways.

After laying out the merino wool and adding the decor I dampened the material with lukewarm soap water and pressed the air out of it. If the decor moves, you can just quickly fix it and move on. After that I rolled the material about 70-100 times from each side. Then I cut and finished the armholes. Next step was rinsing the material and rubbing it with soap. It is best to use a course mat for doing that. After that, you can put the vest into the washing machine and set the machine on rinsing mode. You could also just rinse it with lukewarm water by hand and roll the product about 20 times from each direction and let it dry. When this step was finished, I pulled and straightened the edges and steamed the product. When finishing, use your fantasy – you can embroid different pearls and beads, use different patterns, buttons or hooks.

vestg vestg1