Lõbus tegevus, mis sobib kõigile
viltimise õpetus

Tere, mina olen Agni!

AgniFelt on loominguline ja ainulaadne kaubamärk, millega tähistatud tooted on valmistatud käsitööna väikepartiides.

Mulle meeldib suhelda käsitöötegijate ja loomeinimestega ning õpetada käsitööd pidades silmas eelnevate põlvkondade pärandit.

Paljude oma tööde jaoks olen ammutanud inspiratsiooni loodusest. Olen uurinud ka viltimise äärmiselt põnevat ajalugu, kuid kasutan oma töödes siiski tänapäevast tehnoloogiat.

Vilt on üks vanimaid materjale, millest toodete valmistamisel kasutatakse erinevaid võtteid (nõelvilt, märgvilt, nunovilt).

Minu esimene kogemus viltimise alal pärineb kümme aasta tagusest ajast, kui valmistasin oma esimesed vilditud sussid.

Viltimine pakub lõputult võimalusi näiteks materjalide tekstuuridega seoses, sest lisaks villale saab kasutada ka erinevaid tekstiilmaterjale, nagu näiteks siid või erinevad looduslikud kiud ehk nunovilt.

Mina värvin kangaid loodusvärvidega – kuna mul endal joonistamise peale eriti annet ei ole, siis lasen loodusel seda enda eest teha. Värvimiseks kasutan igasuguseid erinevaid taimi. Taimede erinevad osad kannavad oma ilu ise edasi siidile, paberile – võimalused on otsatud. Seda tehnikat nimetatakse taimetrükiks (eco print).

Armastan loodust ja mulle on oluline, et värvimise protsess ei kahjustaks keskkonda, selleks kasutan keskkonnasõbralikke vahendeid.

Parimate soovidega