Tule õpi ja avasta väljendusrikast viltimismaailma
vilditud pross

Prossi viltimine

Viltimine on lihtne ja kiirelt õpitav käsitöövõte, kus vill moondub seebivee hõõrumise mõjul vildiks. Töötuba on lihtne  saab märgviltimistehnikal meisterdada endale sobivas toonis rinnaehte. Koolituse raames valib tasapinnaline viltkangas või figuurne. Peale väikest pausi kui viltkangas kuivab, kaunistame  prossi erinevate detailidega.

Vilditud pross on suurepärane kingi idee endale või sõpradele, tuttavatele kingituse valmistamiseks.

Sobib algajatele ja edasijõudnutele.

Orienteeruv kestus: 2 – 4 tundi

Hind: 15.- euri

Kõik vajalikud materjalid sisalduvad hinnas

Randmesoojendaja

Randmesoojendaja viltimise töötuba on kena ajaviide, mille tulemusel valmistad oma kätega loodud kingitus endale või kellelegi lähedasele. Kasutame pehmeid meriinovillasid ja kaunistamiseks erinevaid abimaterjale. Soovi korral on võimalik kasutada koeravilla.

Osaleja läbib märgviltimise algkoolituse, mille raames valib tasapinnaline viltkangas. Peale väikest pausi kui viltkangas kuivab, kaunistame erinevate pärlitega.

Sobib algajatele ja edasijõudnutele.

Orienteeruv kestus: 4 – 6 tundi

Kõik vajalikud materjalid sisalduvad hinnas. Hind: 13.- euri

meriinovillast randmesoendaja
nõelvilditud pross

Nõelviltimise õpituba

Viltimine on lihtne ja kiirelt õpitav käsitöövõte, kus villa toksides saab moodustada erinevaid mustreid.

Nõelviltimine on paljude võimalustega viltimistehnika. Õpitoas valmistame väiksemaid prosse, mille raames kasutame vanu lukke, villa  ja viltkangast.

Vilditud pross on suurepärane kingi idee endale või sõpradele, tuttavatele kingituse valmistamiseks.

Sobib algajatele ja edasijõudnutele.

Orienteeruv kestus: 3 – 5 tundi

Hind: 13.- eur Kõik vajalikud materjalid sisalduvad hinnas

Salli viltimine

Viltimine on suurepärane viis, kuidas midagi praktilist valmistades enda loovust kasutada, et luua midagi unikaalset kuid samas ka kasulikku. Salli viltimise õpitoas meisterdame endale või sõbrale sobivas toonis salli. Osaleja läbib märgviltimise algkoolituse, mille raames valib tasapinnaline viltkangas. Sallide viltimise juures kasutame merinovilla ja erinevaid siidikiude, et anda sallile sära. Sobib algajatele ja edasijõudnutele.

Orienteeruv kestus: 8-10 tundi.

Hind sõltub salli suurusest ja materjali valikust.

villane blee
nunoviltimine

Nunotehnika õpituba

Nunotehnika õpitoas õpib osaleja villa ja kanga omadusi läbi erinevate katsetuste. Koolituse käigus saab valmistada erinevaid tooteid (näiteks: seinapilti, pajalappe, kohvikannu soojendajat, salli jne) Osaleja läbib nunotehnika algkoolituse, mille raames valmib toode.

Vastavalt toote suurusele, materjali valikule on hind kokkuleppel.

Sobib algajatele ja edasijõudnutele.

Orienteeruv kestus: 4 – 8 tundi

Susside viltimine

Sussi viltimise õpitoas meisterdad endale või sõbrale sobivas toonis ja suuruses ühe paari lambavillased sussid. Läbid märgviltimise  algkoolituse. Viltimise juures kasutame naturaalset villaloori ning kaunistame lõnga või villalokkidega.

Sobib algajatele ja edasijõudnutele.

Orienteeruv kestvus: 8 – 10 tundi

Hind 40.- eur

lambavillast sussid
saunamüts

Saunamütsi vilitmine

Saunamütsi viltimise õpitoas meisterdad endale või sõbrale sobivas toonis ja suuruses ühe saunamütsi. Läbid märgviltimise algkoolituse. Viltimise juures kasutame naturaalset villaloori ning kaunistame lõnga või villalokkidega.

Sobib algajaleja edasijõudnutele.

Orienteeruv kestvus:  4 – 6 tundi

Hind 20.- eur

Kõik vajalikud materjalid sisalduvad hinnas

Uuri lähemalt!

Kõrval olevasse kontaktivormi saad kirjutada kui leidsid midagi huvitavat enda teadmiste täiendamiseks või kui plaanid korraldada viltimise töötubasid ja soovid kutsuda mind kursusi läbi viima.