Võimalus õppida kaasaegsete meetoditega viltimist ja taimedega värvimist

Viltimine

Vilditud on juba sajandeid, kuid aina enam on see käsitöötehnika populaarsust kogumas ka tänapäeval. Meriinovillast tehtud esemed on naturaalsed, need hoiavad kandjat külma ilmaga soojas ja palava ilmaga jahedas, samas ei aja see materjal higistama.

Algajatele ja edasijõudnutele sobivates viltimise töötubades saate õppida erinevaid tehnikaid nagu märg- ja nõelviltimine ning nunoviltimine. Kasutame ainult naturaalset meriino- või lambavilla ja looduslikke kiudusid. Oma loovust saate kasutada ja arendada pingevabas ja toetavas keskkonnas.

Eelnev kogemus ei ole vajalik. Kõik materjalid ja töövahendid on kohapeal olemas. Koolituse lõpuks on teil tore käsitööna loodud ese, mille võite jätta endale või kinkida lähedasele.

viltimistehnika
taimedega värvimine, taimetrükk, loodusvärvid

Taimedega värvimine

Taimedega värvimise või taimetrüki (eco-printing) tehnikat on nüüd võimalik õppida ka meie erinevates töötubades. Värvida võite näiteks pluusi või salli või valmistada hoopis sünnipäevakaardi.

Taimedega värvimine on omanäoline näiteks sellepärast, et taimedest joonistuvad põnevad kujundid ja ka erinevad värvigammad. Erinevate looduslike vahenditega ja töötlemismeetoditega on võimalik eksperimenteerida ja saada huvitavaid tulemusi. Põnevaid lahendusi annab ka paberile trükkimine, selle tulemusena jääb mulje nagu oleks akvarellidega paberile joonistatud. Taimi saab kasutada nii värsketena kui kuivatatutena, viimane annab hea võimaluse ka talvisteks töötubadeks.

Eelnev kogemus ei ole vajalik. Kõik materjalid ja töövahendid on kohapeal olemas. Koolituse lõpuks on teil tore käsitööna loodud ese, mille võite jätta endale või kinkida lähedasele.

Need töötoad pakuvad põnevat võimalust ise midagi toredat luua, aga samas ka loodusega lähemat kontakti leida. Kui see teile huvi pakub, võtke julgelt minuga ühendust.