Taimedes ja vildis on ürgne soojus ja ehedus
vill

Vilt

Vildi valmistamine on inimkonna üks esimesi käsitööviise ning vanim viis rõivaste ja kangaste valmistamiseks.

Vilt pole kootud, vaid on toodetud villa, seebi ja veega jõuliselt hõõrudes. Järk-järgult muutub materjal tihedamaks ja kindlamaks.

Kuna meie esimesed rõivad ja eluase valmistati vildist, on sellel eriline tähendus ja vildist loodud tooted tekitavad sageli positiivseid emotsioone.

Kui oled huvitatud vildi loomise kogemustest, siis liitu töötoaga.

Liitu töötoaga

Nunoviltimine

Nunotehnika on pärit Jaapanist ja sõna nuno tähendab Jaapani keeles kangast. Kui üldiselt peame vilti tugevaks jäigaks ja hästi vormi hoidvaks materjaliks, siis nunotehnika on sündinud vajadusest luua õhukesi langevaid autoritehnikas rõivamaterjale.

Nunovilt tekib pehme hõreda kanga ja villa ühendamisel – viltimise käigus tungivad villakiud läbi kanga ja moodustub omanäoline materjalide kombinatsioon. Tänu villakiudude kokkutõmbele on tulemuseks reljeefne pind.

Liitu töötoaga
meriinovillast riided
taimetrükk paberile

Taimetrükk ehk taimedega värvimine

Taimedega värvimise üheks tehnikaks on taimetrükk. Taimetrükk on ainulaadne värvimise meetod, kus kangale või paberile trükitakse taimede lehti ja õisi. Tekstiili või paberit töödeldakse eelnevalt kasutades erinevaid looduslikke vahendeid nagu näiteks äädikat. Iga etapp nõuab kinnitamist. Kui eeltööd on valmis,pannakse spetsiaalselt valitud taimed ja lilled kangale. Aurutatakse või keedetakse taime looduslikud värvained paberile või tekstiilile.

Iga taimetrükk on ainulaadne kunstiteos oma kompositsiooni ja värvipaleti poolest.

Liitu töötoaga

Taimedega värvitud vilt

Kõik vildist ja taimedega värvitud tooted on käsitsi valmistatud ja on ainulaadsed. Meriinovilla viltimisel on kasutatud taimedega värvimisel erinevaid ürte ja lehti. Looduslikult värvitud vill pakub väga rikkalikke ja sooje värve. Protsessis ei ole kasutatud kemikaale.

Liitu töötoaga
nunofelting