Taimedes ja vildis on ürgne soojus ning ehedus
vill

Vilt

Vildi valmistamine on üks esimesi käsitööviise inimkonna ajaloos ning vanim viis rõivaste ja kangaste valmistamiseks.

Vilt pole kootud, vaid see on toodetud villa seebi ja veega jõuliselt hõõrudes. Nii muutub materjal järk-järgult tihedamaks ja tugevamaks.

Kuna meie esimesed rõivad ja hällid valmistati vildist, on sellel eriline tähendus ja vildist loodud tooted tekitavad sageli eriliselt häid emotsioone.

Kui olete huvitatud vildiga seotud loomise kogemusest, siis olete rõõmuga oodatud töötubadesse.

Nunoviltimine

Nunotehnika on pärit Jaapanist ja sõna nuno tähendab jaapani keeles kangast. Kui üldiselt peame vilti tugevaks, jäigaks ja hästi vormi hoidvaks materjaliks, siis nunotehnika on sündinud vajadusest luua õhukesi ja langevaid autoritehnikas rõivamaterjale.

Nunovilt tekib pehme hõreda kanga ja villa ühendamisel – viltimise käigus tungivad villakiud läbi kanga ja moodustub omanäoline materjalide kombinatsioon. Villakiudude kokkutõmbumise tõttu on tulemuseks reljeefne pind.

meriinovillast riided
taimetrükk paberile

Taimetrükk ehk taimedega värvimine

Taimedega värvimise üheks tehnikaks on taimetrükk. Taimetrükk on ainulaadne värvimise meetod, kus kangale või paberile trükitakse taimede lehti ja õisi. Tekstiili või paberit töödeldakse eelnevalt kasutades erinevaid looduslikke vahendeid nagu näiteks äädikat ning iga etapp nõuab omakorda kinnitamist. Kui eeltööd on tehtud, pannakse välja valitud taimed ja lilled kangale. Seejärel aurutatakse või keedetakse taimede looduslikud värvained paberile või tekstiilile.

Iga taimetrükk on oma kompositsiooni ja värvipaleti poolest ainulaadne kunstiteos.

Taimedega värvitud vilt

Kõik need vildist valmistatud ja taimedega värvitud tooted on käsitsi loodud ning ainulaadsed. Meriinovillast vilditud toodete taimedega värvimisel on kasutatud erinevaid ürte ja lehti. Looduslikult värvitud villal on vägagi rikkalikud ja soojad värvid. Protsessis ei ole kasutatud kemikaale.

nunofelting