Taimed ja vilt hoiavad endas ürgset soojust ning ehedust

vill

Viltimine

Vildi valmistamine on üks esimesi käsitööviise inimkonna ajaloos ning vanim viis rõivaste ja kangaste valmistamiseks.

Vilt ei ole kootud, vaid see on loodud villa seebi ja veega tugevalt hõõrudes. Sellisel moel muutub materjal järk-järgult tihedamaks ja tugevamaks.

Kuna esimesed rõivad ja hällid valmistati vildist, on sellel sügavam tähendus ja vildist loodud esemed tekitavad sageli eriliselt häid emotsioone.

Kui see teid kõnetab ja teile pakub huvi vildiga loomise kogemus, siis olete rõõmuga oodatud töötubadesse.

Nunoviltimine

Nunotehnika on pärit Jaapanist ja sõna nuno tähendab jaapani keeles kangast. Kui üldiselt peetakse vilti tugevaks, jäigaks ja hästi vormi hoidvaks materjaliks, siis nunotehnika on sündinud soovist luua õhukesi ja hästi langevaid autoritehnikas rõivamaterjale.

Nunovilt tekib pehme hõreda kanga ja villa ühendamisel – viltimise käigus tungivad villakiud läbi kanga ja moodustub omanäoline materjalide kombinatsioon. Villakiudude kokkutõmbumise tõttu on tulemuseks reljeefne pind.

meriinovillast riided
taimetrükk paberile

Taimetrükk ehk taimedega värvimine

Taimedega värvimise üheks tehnikaks on taimetrükk. Taimetrükk on ainulaadne värvimise meetod, mille käigus trükitakse kangale või paberile taimelehtede ja -õitega. Sellele eelnevalt töödeldakse tekstiili või paberit kasutades erinevaid looduslikke vahendeid nagu näiteks äädikat ning iga etapp nõuab omakorda kinnitamist. Kui eeltöö on tehtud, asetatakse valitud taimed või taimeosad kangale. Seejärel kantakse taimede looduslikud värvid aurutamise või keetmise abil paberile või tekstiilile.

Iga taimetrüki tulemus on oma kompositsiooni ja värvipaleti poolest ainulaadne kunstiteos.

Taimedega värvitud vilt

Vildist valmistatud ja taimedega värvitud tooted on käsitsi loodud ning ainulaadsed. Meriinovillast vilditud toodete taimedega värvimisel on kasutatud erinevaid ürte ja lehti. Looduslikult värvitud villal on vägagi rikkalikud ja soojad värvid. Protsessis ei ole kasutatud kemikaale.

nunofelting